Yurt dışı burslarını kaçırmayın!

 Yurt dışı burslarını kaçırmayın!

Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile akademisyenler için yurt dışı burs başvuruları Ocak ve Nisan’da sona
erecek. Başvuru şartları ülkelere göre değişen burslar adayların eğitim, konaklama ve sağlık giderlerini kapsıyor…

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı zengin burs seçenekleri sunuyor. Bursların birçoğunun yeni dönem başvuruları devam ediyor. Bu kapsamda MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 2024-2025 Akademik Yılı Yabancı Hükümet Bursları’na başvurular sürüyor. Burs şartları her
ülkeye göre değişmekle birlikte genel olarak ilgili ülke tarafından adayların eğitim, konaklama, sağlık ve aylık burs ücreti gibi giderlerini kapsıyor.

Başvuruları devam eden yabancı hükümet bursları ve tarihleri şöyle:

  • Lisans, yüksek lisans, doktora ve akademisyenlik bursunu kapsayan Çin Halk Cumhuriyeti Hükümet Bursu’na başvurular, 19 Ocak 2024’e kadar yapılabiliyor.
  • Lisans, yüksek lisans, doktora ve kısa dönem olmak üzere toplam 200 kişilik kontenjanı bulunan Macaristan Hükümet Bursu başvuruları, 15 Ocak 2024’e sürecek.
  • Slovakya Hükümeti tarafından üniversite öğrencileri, doktora öğrencileri, akademisyenler, araştırma görevlileri ve sanatçılara veriliyor. 2024-2025 akademik yılı için son başvuru tarihi 30 Nisan 2024.

Kaynak : MEB

Eğitim Ekonomisi

Related post