Yetenekli Öğrenciler için tam burslu eğitim anlaşması imzalandı.

 Yetenekli Öğrenciler için tam burslu eğitim anlaşması imzalandı.

Horizon Group bünyesindeki ISF – International Students Foundation  (Uluslararası Öğrenciler Derneği) ile uluslararası eğitim bursu vakfı, WISE (World,Impact, Scholarship and Education) arasında, maddi durumu dezavantajlı başarılı öğrencilerin üniversite eğitimlerinin desteklenebilmesi amacıyla ortak burs fonu protokolü imzalandı.

Horizon Eğitim Grubu kurucusu ve ISF Başkanı Mehmet Gültekin, WISE kurucuları Kanadalı iş insanları Michael Steele ve Stacey Steele ile eğitimde anlamlı bir proje için İstanbul’da bir araya geldi. Gültekin’in ev sahipliğinde bir araya gelen her iki kurumun yetkilileri, maddi durumu dezavantajlı yetenekli öğrencilerin lise sonrası eğitimlerine yönelik ortak burs fonu için protokol imzaladı.

Bu protokol ile Türkiye’deki dezavantajlı gelir grubundaki öğrencilerin eğitim ve kariyer hedeflerinde finansal destek sağlamak amacıyla dünya genelinde geliştirilmiş olan WISE Burs Programından yararlanmaları amaçlanıyor.

.

Mehmet Gültekin TBS hakkında kısaca bilgi vererek, öğrencileriyle birlikte Lord Sheik tarafından Birleşik Krallık  parlamentosunda misafir edilmenin verdiği onuru tekrar ifade etti. Ve Lord Sheik’e Osmanlı- Selçuklu dönemlerine ait motifli Vazo ve tabak hediye etti.

Mehmet Gültekin konuyla ilgili olarak “Horizon Education Group’un bir parçası olan ve kar amacı gütmeyen bir STK olan Uluslararası Öğrenci Derneği (ISF), bu anlaşma, ülke çapında eğitim gereksinimi olan maddi imkanları kısıtlı, başarılı öğrencilerin yurtiçi ya da yurtdışındaki eğitim kurumlarına ulaşabilme kapılarını açıyor. WISE burs fonunun, her iki kurumun işbirliği ile, başarılı öğrencilerin finansal kaygılar taşımadan, dünyanın her yerinde üniversite eğitimlerini tam burslu okuyabilmelerine olanak sağlayabilecek olmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Michael Steele ise Horizon Group güvencesindeki ISF ile bu anlaşmayı imzalamaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu kurumun Türkiye’de eğitim alanındaki çalışmalarını taktirle karşıladıklarını vurguladı. Uluslararası eğitim burslarından Türkiye’deki öğrencilerin de yararlanacak olmasından mutlu olduklarını dile getirdi.

WISE Burs Programı™, yetenekli gençlere, lise sonrası eğitime devam etmeleri için belirlenecek kriterler çerçevesinde burs imkanı sağlıyor. Bir web uygulaması şeklinde geliştirilen burs sistemi için uygun öğrenciler portal aracılığıyla WISE bursuna başvurmaya davet edilecekler.  Burs alanlar ise eğitimleri boyunca burs fonlarını yönetmek, akranlarıyla etkileşim kurmak ve akademik deneyimlerini raporlamak için yine bu portalı kullanabilecekler.

Eğitim Ekonomisi

Related post