TBS Öğrencileri, özgüven ve hitabet güçleri ile Londra’da Lordları etkiledi!

 TBS Öğrencileri, özgüven ve hitabet güçleri ile Londra’da Lordları etkiledi!

Birleşik Krallık Parlamentosu’nun daimi üyesi Lord Sheikh, Tarabya İngiliz Okulları-TBS kurucusu ve sahibi Mehmet Gültekin ve öğrencilerini Lordlar Kamarası’nda ( Birleşik Krallık Westminster Parlamento Binasında) Lady Shaida Sheikh ile birlikte misafir etti.

Görüşme çok samimi bir ortamda Lord Sheikh tarafından misafirlere geleneksel İngiliz çayı ve ikramlıklarla karşılıklı sıcak bir sohbet ile başladı.  Lord Sheik, Mehmet Gültekin’i yapmış olduğu başarılı çalışmaları nedeniyle tebrik etti, Lordlar Kamarasında kendisini ve öğrencilerini misafir etmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

Mehmet Gültekin TBS hakkında kısaca bilgi vererek, öğrencileriyle birlikte Lord Sheik tarafından Birleşik Krallık  parlamentosunda misafir edilmenin verdiği onuru tekrar ifade etti. Ve Lord Sheik’e Osmanlı- Selçuklu dönemlerine ait motifli Vazo ve tabak hediye etti.

Toplantı da pandemi süresince ve sonrasında dünyada yaşanan  eğitim süreci, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında son yıllarda yaşanan olumlu gelişmeler, eğitim işbirlikleri gibi konular konuşuldu. Daha sonra TBS öğrencileri tek tek kürsüye gelerek konuşma yaptılar. 

Program Lord Sheik ve TBS öğrencileriyle grup fotoğrafı çekimi ve de parlamento turu ile sona erdi.

Eğitim Ekonomisi

Related post