Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Ücretsiz Teknoloji Eğitimi Başvuruları Başladı

 Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Ücretsiz Teknoloji Eğitimi Başvuruları Başladı

Dene-yap Teknoloji Atölyeleri’ne katılmak isteyen öğrenciler 25 Şubat’a kadar başvuru yapabilecek. 81 ilde, 139 atölyede, 11 farklı eğitim başlığıyla atölyeler bulunuyor. Bu atölyelerde robotik ve kodlamadan nanoteknolojiye,  tasarım ve üretimden yapay zekaya kadar geniş bir yelpazede eğitim verilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği bu proje ile geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amaçlanıyor.


139 atölye, 262 derslik ve 20 bini aşkın öğrenci kapasitesine sahip Dene-yap Teknoloji Atölyeleri’nde 4 bin 541 eğitmen bulunuyor.

Dene-yap Teknoloji Atölyeleri başvuruları 25 Şubat’ta sona erecek

Başvuran adaylar, e-sınava katılacak. Sınavda başarılı olan belirli sayıdaki aday, ikinci adım olan çevrimiçi eğitim ve görev tamamlama aşamasına, burada da başarılı olanlar “uygulama sınavına” davet edilecek. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan öğrenciler, Dene-yap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim almaya hak kazanacak.

Atölyelere 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 4., 5. ve 8. sınıf ile lise hazırlık sınıfı ve sınıfta okuyan öğrenciler başvurabilecek. Başvurular www.deneyap.org ve www.t3kys.com adresinden yapılabilecek. Adaylar başvuru sürecini Kurumsal Yönetim Sistemi (t3kys.com) üzerinden takip edebilecek.

Eğitimler 11 farklı program başlığı altında 36 hafta sürecek ve tamamen ücretsiz olacak. Bu atölyelere başvurular 25 Şubat’ta sona erecek.

Kaynak: MEB

Eğitim Ekonomisi

Related post