Karne öncesi ‘’Kış Şenliği’’

 Karne öncesi ‘’Kış Şenliği’’

Öğrencilere karne öncesi şenlik müjdesi geldi. Okullarda bu yıl ilk kez ‘’dönem sonu faaliyet haftası’’ düzenlenecek.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 19 Ocak’ta 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatiline giriyor. 15-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek ve 4 gün sürecek kış şenliğini öğretmenler ve öğrencilerden oluşan heyet planlayacak.

Dönemin ilk karnesi öncesi, öğrencilerin son haftayı, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in talimatıyla yeni bir uygulama hayata
geçirildi. “Dönem Sonu Faaliyet Haftası Uygulama Kılavuzu” hazırlandı ve duyurusu yapıldı. Hedef öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri.

Kış Şenliği kapsamında hangi etkinlikler düzenlenecek?

Yapılacak etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisi ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, bu yeteneklerini sergilemeleri, paylaşmanın öneminin kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenilmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşanması ile okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak

görmeleri amaçlanıyor. Etkinlikler için velilere maddi külfet çıkarılmaması sağlanacak.

Kış Şenliği’nde bilgi ve yetenek yarışmaları, kermesler, komedi saatleri ve hitabet oyunları gibi etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

Kaynak: MEB

Eğitim Ekonomisi

Related post