Genç üniversitelilere İBB’den eğitim desteği Ödemenin iki taksidi yeni yılda

 Genç üniversitelilere İBB’den eğitim desteği Ödemenin iki taksidi yeni yılda

iBB, 75 bin öğrenciye verilmesi hedeflenen ‘Genç Üniversiteli Desteği’’ projesindeki sayıyı arttırdı. Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında 100 bin öğrenciye maddi eğitim desteği veriliyor. İBB, proje kapsamında bu yıl öğrencilere geri ödemesiz olarak 7 bin 500 TL’lik destek sağlıyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesi kapsamında, üniversite öğrencilerini ekonomik anlamda desteklemek için Cumhuriyet’in 100. yılında 100 bin öğrenciye eğitim yardımında bulunma kararı almıştı. Daha önce 6 bin TL olarak belirlenen yardım 7 bin 500 TL’ye yükseltildi.

Geri ödeme yok


‘Genç Üniversiteli Desteği’ projesi kapsamında sağlanan destekler geri ödemesiz ve faizsiz olarak veriliyor. Başvuru şartları arasında öğrencilerin kendisinin ya da ailesinin İstanbul’da ikamet etmesi, devlet ya da vakıf/özel üniversitelerinde yüzde 100 burslu okuması gerekiyordu. Ara sınıf ve son sınıf öğrencilerinin de yıl sonu başarı notunun
100 üzerinden en az 53 ya da 4 üzerinden 2,00 olması da istenen kriterler arasında yer alıyordu.

Diğer iki ödeme yeni yılda


“Genç Üniversiteli Desteği” ödemesinin kalan iki taksidi Şubat ve Mart aylarında ödenecek. Ödeme gerçekleştikten sonra öğrenciye SMS ile bilgi verilecek.

Kaynak : İBB

Eğitim Ekonomisi

Related post