Geleceğin En Çok Kazandıracak Meslekleri…

 Geleceğin En Çok Kazandıracak Meslekleri…

Uzmanlar geleceğin en çok kazandıracak mesleklerini açıkladı. İlk sırada hangi meslek var? Bu meslek yıllık
ortalama ne kadar kazandırır?


Uzmanlar, gelecek 10 yılda daha önemli hale gelecek ve çok kazandıracak meslekleri açıkladı. Uzmanlara göre, su bilimi uzmanlığı, gıda mühendisliği ve yer uzmanlığı gibi meslekler yükselişte. Araştırma Business Insider uzmanları tarafından yapıldı. Listedeki mesleklerin istihdam oranının, gelecek 10 yıl içinde yükseleceği belirtiliyor. İlk sırada Siyaset Bilimciler var. Ortalama yıllık maaş 124 bin 100 dolar olarak öngörülüyor.


Listenin 2. sırasına baktığımızda Kimya Mühendisliği’ni görüyoruz. Uzmanlara göre Kimya Mühendisliği gözde meslekler arasına tekrar girdi, yıllık ortalama maaşı ise 114 bin 820 dolar olarak hesaplanıyor.


Yön-Eylem Araştırma Analistleri ne iş yapar?

3.sırada Yön-Eylem Araştırması Analistleri var. Bu meslek yeterince tanınmıyor gibi görünüyor, ancak oldukça önemli bir pozisyon anlamına geliyor. Yön Eylem Araştırma Analistleri, kıt kaynakların tahsis edilmesi gereken durumlarda, bir sistemi en iyi şekilde tasarlayarak işletmeye yönelik karar verme sürecinde bilimsel yaklaşımı yöneten kişi. Yıllık ortalama gelir ise 92 bin 280 dolar olarak öngörülüyor. Geleceğin meslekleri listesinin 4. sırasında Fizikçiler var. Ortalama yıllık gelir tahmini oldukça yüksek. 137 bin 700 dolar. 5.sıraya geldiğimizde Su Bilimleri Uzmanlığı’nın gözde mesleklerden olduğunu görüyoruz. Zira dünya genelinde su kaynakları hızla tükeniyor ve bu mesleğin uzmanlarına çok ihtiyaç var. Mesleğin yıllık ortalama kazanç tahmini 90 bin 150 dolar.

Yıllık 100 bin dolar üzerinde kazandıran meslekler


6.sırada Gıda Teknolojileri Uzmanlığı , 7.sırada Lise Sonrası Ekonomi Öğretmenliği var. Listenin 8.sırasında Biyomühendisliği ve Biyomadikal Mühendisleri yer alıyor. 9.sırada Ekonomistler, 10.sırada ise İstatistikçiker bulunuyor. Tüm bu mesleklerin yıllık kazancının 100 bin doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor.


Epidemiyologlara talep arttı

Listenin özel kategorisindeki meslek ise Bulaşıcı Hastalık Uzmanlığı.Yükselen bir trende sahip bu mesleği tercih edenlerin yıllık kazancı da 100 bin doların üzerinde.

Eğitim Ekonomisi

Related post