Erzurumlu Öğrencilerin Dilekleri Gerçek Oldu.

Tarabya İngiliz Okulu Öğrencileri, Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Zeyrek köyündeki Şehit Ali Taka İlköğretim okulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirdi. Öğrenciler öncelikle Şehit Ali Taka İlköğretim Okulu öğretmeni ile işbirliği yaptı. Okuldaki 10 öğrencinin isimlerini, yaşlarını, boylarını, ayakkabı numaralarını ve sınıfın özelliklerini öğrenerek ihtiyaçlarının ne olabileceğini belirlemeye çalıştı. Ardından Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçilerek ziyaret tarihi belirlendi.Yoğun kış koşullarına rağmen Tarabya İngiliz Okulları yöneticileri ve öğrencileri yola koyuldu. Erzurum Havaalanında karşılanan ekip, 3 saat süren zorlu bir yolculuktan sonra Zeyrek köyüne ulaştı.

İspir ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın ve Şehit Ali Taka İlkokulu öğretmeni Yavuz Dağ, ekibe teşekkürlerini imzaladıkları sertifikaları takdim etti.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan bu anlamlı projeden dolayı Tarabya İngiliz Okulları ekibini makamında ağırladı. Arslan, Dilekler gerçek oluyor projesi kapsamında zeyrek köyündeki okula gerçekleştirilen ziyaretin çok anlamlı olduğunu, böyle projelerin artması gerektiğini ifade etti.

-20 C derecedeki Erzurum soğuğu, Dilekler gerçek Oluyor projesi ile sıcak bir anıya dönüştü.

Eğitim Ekonomisi

Related post